Дзеркало - функціональний елемент інтер'єру, здатний надати йому особливої виразності. Дзеркала грають в інтер'єрі різні ролі. Дзеркало може служити для розширення простору або приховувати за собою будь-які меблі. Воно може служити прикрасою кімнати, може відбивати світло, наповнюючи приміщення незвичайною атмосферою.

Отже, як вибрати дзеркало?

Для того, щоб вибрати та купити якісне дзеркало, необхідно враховувати наступні моменти:

1. Матеріал, з якого виготовлене дзеркало.

Саме від матеріалу, який служить основою дзеркала - алюміній, срібло, золото, паладій, хром, нікель, - головним чином залежить його якість. Основою дзеркал для дому зазвичай є алюміній або срібло, інші ж метали лежать в основі спеціальних, з підвищеними вимогами до точності, дзеркал. Дзеркала зі срібним покриттям мають набагато вищу відображуючу здатність і більш високий ступінь захисту (наприклад, від вологи), ніж дзеркала з алюмінієвим покриттям, але й коштують вони набагато дорожче.

Збираючись купити дзеркало, незайвим буде також з'ясувати, які хімічні елементи були використані в технології його виготовлення. Іноді у виробництві дзеркал використовують свинець, який надзвичайно негативно впливає на екологічну безпеку дзеркала.

2. Вибирати дзеркало варто, виходячи з пріоритетів «ціна-якість».

Чому віддати перевагу - більш якісному матеріалу або прийнятній ціні? При виникненні даного питання варто обов'язково зважити те, для яких саме цілей буде застосовуватися дзеркало, і де воно буде розташовуватися.

Якщо вам необхідно купити дзеркало для ванної кімнати або кухні (тобто приміщень або з підвищеною вологістю, або з різкими коливаннями вологості), то купувати дешеве дзеркало з алюмінієвим напиленням - нераціонально, тому що дзеркало з таким напиленням, постійно стикаючись з вологим повітрям, швидко втратить свій блиск та знизить відбивну здатність. Також варто звернути увагу на матеріал рами. Бажано, щоб рама дзеркала для кухні або ванної була виготовлена з нержавіючої сталі або пластику.

Непоганим варіантом при виборі дзеркал для приміщень з високою вологістю будуть також дзеркала, до яких додаються обігрівальні мати, вони в даному випадку є дуже хорошим засобом, що позбавить дзеркало від осідання конденсату.

3. При виборі дзеркала необхідно враховувати також те, як дзеркало перетворить простір.

Наприклад, якщо треба візуально збільшити простір, то краще за все купити великі кольорові дзеркала - панелі, а овальні (витягнуті вгору) дзеркала будуть незамінними для тих, хто мріє візуально «підняти» стелю.

Від типу дзеркала також залежить і те, наскільки світлим буде здаватися приміщення. При цьому існує прямо пропорційна залежність: чим більшим за розміром буде дзеркало, тим світлішим буде здаватися приміщення. Тому для приміщень з маленькими вікнами, що виходять на північ, великі дзеркала є просто ідеальним варіантом.

4. Розмір дзеркала теж має значення!

Наприклад, якщо вам необхідно бачити своє відображення у повний зріст, тоді варто зупинити свій вибір на дзеркалі, висота якого становить не менш ніж метр.

5. При виборі дзеркала зверніть увагу на взаємозв'язок конструкції дзеркала і його функціональності.

Вибираючи дзеркало для щоденного догляду за собою - для причісування, макіяжу - віддайте перевагу тим конструкціям, де передбачені механізми регулювання - нахилу, повороту дзеркала. При цьому можна використовувати всілякі подвійні системи, що складаються, наприклад, з великого основного і додаткового маленького дзеркала. Такі системи дозволяють розглянути себе з усіх сторін.

6. Важливими є й ті умови, при яких відбувається вибір дзеркала.

Об'єктивне уявлення про якість дзеркала можна отримати лише при природному денному освітленні. Штучне світло може не дати повного уявлення про можливі вади дзеркальної поверхні. Для об'єктивної оцінки якості дзеркала за умови хорошого зору ідеальна відстань - приблизно 60 сантиметрів. При цьому максимально об'єктивна оцінка дзеркала можлива при його ідеально вертикальному розташуванні.

Від якості дзеркала залежить те, як будете виглядати і ви, і навколишній простір. Тому відповідальний підхід до вибору дзеркала - це важливий крок до краси, гармонії та бездоганності.