Дзеркала - неодмінний атрибут сучасного інтер'єру. Дзеркала відіграють в системі знань фен-шуй особливу роль - завдяки тому, що вони притягують і передають енергію Ци. Їх використовують як для захисту, так і для гармонізації простору. Дзеркало - це інформативне поле, тому в нього треба закладати потрібну нам інформацію.

Принесли додому дзеркало - його треба неодмінно вимити - невідомо, скільки людей в нього дивилися і які це були люди, з якими думками та бажаннями. Цю інформацію обов'язково потрібно змити з дзеркала, інакше невідомо, що ви отримаєте, заглянувши в це срібне озеро, повне таємниць та тіней. Адже дзеркало, згідно з стародавньою наукою - це ще й вікно в астральний світ, крізь яке сутності можуть курсувати до нас із задзеркалля.

Про те, що розбите дзеркало здатне бути джерелом негараздів, відомо з прадавніх часів. Не дивіться у його шматочки, не знедолюйте себе, не урізайте. Краще зберіть ці частинки у совок і викиньте на вулицю, в сміттєвий контейнер.

Шанувальники старокитайського вчення фен-шуй впевнені, що в залежності від місця в квартирі, дзеркало може приносити в дім благополуччя або, навпаки, негативно впливати на життя людини, адже з точки зору фен-шуй, дзеркало - це не лише корисна деталь інтер'єру, але ще й свого роду віддзеркалювач енергії.

Якщо вірити стародавній науці, то найкращий варіант - купити дзеркало велике, овальної або круглої форми, в якому ви можете бачити себе в повний зріст. В крайньому випадку, в дзеркалі має відображатися цілком хоча б ваша голова, але ні в якому разі не частина обличчя. Вважається, що ви наносите шкоду своєму здоров'ю та благополуччю, «роздрібнивши» власне відображення. Саме тому рекомендується відмовитися від дзеркальної плитки, яка ніби розрізає ваше відображення. Це може стати причиною постійного відчуття втоми та розбитості.

Дзеркальна стеля - теж не найсприятливіша деталь інтер'єру, тому що, дивлячись на своє перевернуте відображення, ви начебто перевертаєте своє життя з ніг на голову.

Що стосується конкретного розташування дзеркала, то тут все залежить від того, де саме ви плануєте його повісити. Наприклад, розташування дзеркала прямо навпроти вхідних дверей вважається вкрай негативним у фен-шуй. Крізь двері в дім входить основна кількість корисної енергії, необхідної для успішного життя його господарів. Зустрівши напочатку свого шляху дзеркальну поверхню, ця енергія, що ще не встигла поширитися по дому, відіб'ється назовні. В результаті житлові приміщення будуть завжди майже "знеструмлені", а життя їх господаря - досить проблематичним. Це може проявитися у вигляді постійної втоми або хронічному невезінні. Тут також відіграє свою роль деякий психологічний момент. Заходячи до себе в квартиру і при цьому краєм ока помічаючи в ній когось (своє відображення), ви підсвідомо будете залучати до свого будинку непроханих гостей, можливо, навіть злодіїв. Крім того, власне відображення в дзеркалі в темній прихожій може налякати. А якщо кожен раз, входячи у квартиру, людина буде відчувати стрес, в кінцевому результаті це може призвести до того, що їй просто не захочеться повертатися додому.

Якщо в кімнати з передпокою ви можете потрапити не інакше, як через довгий вузький коридор, то, з точки зору фен-шуй, енергія, яка приходить в будинок, розганяється, набуваючи шкідливих для людини властивостей, і до того ж, проходить повз житлові приміщення, тим самим погіршуючи успішність їх господарів. Виправити дану ситуацію можна за допомогою дзеркал - необхідно лише повісити їх у шаховому порядку в простінках по обидва боки. Це дасть можливість енергії плавно проникати у житлові приміщення.

За цим самим принципом "працюють" дзеркальні поверхні у прохідній кімнаті, якщо двері в ній розташовані одна навпроти іншої. Вважається, що енергія, заходячи в таке приміщення, не може в ньому затриматися. Варто повісити дзеркала поряд з кожними дверима, але так, щоб у них не відбивалися протилежні двері, і ситуацію буде виправлено.

У спальні рекомендується обійтися взагалі без дзеркал. Якщо ж дзеркала у спальні все ж таки присутні, то, принаймні, подбайте про те, щоб у них не відбивалося ваше ліжко. Вважається, що дзеркала, які висять навпроти ваших очей, будуть повертати вам весь накопичений за день негатив, від якого ви повинні були позбутися вночі. Дзеркало також не має висіти над узголів'ям ліжка. Особливо це стосується спальні найбільш вразливих жителів квартири - ваших дітей.

В їдальні або на кухні дзеркало варто повісити так, щоб в ньому відбивалося все, що з'являється на вашому обідньому столі. Фахівці фен-шуй вважають, що таким чином можна притягнути в дім достаток. Вважається також, що якщо ви хочете подвоїти кількість своїх грошей, варто помістити декілька великих купюр навпроти дзеркала - це відмінно працює на рівні символів через нашу підсвідомість.

Якщо вам прийде в голову повісити дзеркало напроти вікна, обов'язково прослідкуйте за тим, щоб вуличний пейзаж був приємним. Звалище, яке відбивається у вашому дзеркалі, принесе в дім розлад та хаос, а річка чи сад, навпаки - комфорт і благополуччя.

І остання порада: не лінуйтеся чистити свої дзеркала, тому що дзеркало здатне «запам'ятовувати» все погане, що в ньому відбивалося, і накопичувати негативні емоції. А тому після смуги негараздів або сімейної сварки обов'язково протріть дзеркало, щоб «змити» з його поверхні всі біди й прикрощі.