Основним призначенням будь-якого дзеркала чомусь вважається здатність відображати людину, щоб вона у будь-який момент мала можливість привести в порядок свою зачіску або ж деталі туалету, поправити макіяж або просто помилуватися своїм зовнішнім виглядом. Проте, сучасні дзеркала часто виконують декоративну функцію, будучи частиною інтер'єру, і зовсім не призначені для того, щоб в них заглядали.

Дизайн інтер'єру вважають хорошим лише тоді, коли він поєднує в собі два найбільш важливих елементи - красу та функціональність. Навіть дуже гарний, але не зручний дизайн не викличе великого захоплення у сучасної людини, також як і дуже зручний, але неестетичний варіант оформлення інтер'єру.

Дзеркала з малюнком є саме тим сучасним рішенням, яке дозволяє поєднати в собі функціональність та розкіш. Велика кількість дзеркал в приміщенні дозволить візуально розширити кімнату і наповнити її світлом. А надати вашому приміщенню неповторності та унікальності, наситити інтер'єр, допоможе дизайнерський малюнок на дзеркалі. Дзеркала з малюнком допоможуть привнести в будь-яке приміщення саме ту «родзинку», яка зробить інтер'єр по-справжньому індивідуальним і незабутнім.

Як роблять малюнки на дзеркалах

Способів виготовлення дзеркал з малюнком сьогодні існує декілька. Малюнок може наноситися за допомогою піскоструминної установки, яка під великим тиском подає пісок зі стисненим повітрям. Це дозволяє створити довговічне матове зображення. Піскоструминні малюнки дуже популярні, тому що вони практично не змінюються з часом.

Малюнок, створений за допомогою фарб, є зазвичай яскравим і різнобарвним. Якщо використовувати спеціальні стійкі фарби, то вони будуть довгий час відмінно триматися на склі. Неякісні ж фарби можуть з часом трохи тьмяніти.

Ще одним методом нанесення малюнку на дзеркало є хімічне травлення. Поверхня скла готується спеціальним чином, після чого на нього наносять контури малюнка методом гравіювання або фрезерування. Потім відбувається безпосередньо травлення зображення, видалення захисного покриття і остаточна промивка виробу. Хімічне травлення дзеркал зазвичай виконують за допомогою плавикової кислоти. В якості додаткової обробки такого малюнка можуть використовуватися світловідбиваючі барвники. Так створюється візуальний ефект рельєфності - здається, що малюнок знаходиться в глибині дзеркала.

Існують також інші технології нанесення малюнка, наприклад лазерне і алмазне гравіювання - всі малюнки в результаті виглядають дуже ефектно.

Складність, а разом з нею і вартість нанесення малюнка на дзеркало залежить не від обсягу самого малюнка, а від площі дзеркала, яка обробляється. Чим більше малюнок містить елементів та додаткових ліній, тим більш складним він вважається, а значить, і робота обійдеться дорожче.

Художні рішення для різних приміщень

Сьогодні дзеркала присутні практично в кожному приміщенні. До будь-якого інтер'єру можна підібрати дзеркало з відповідним малюнком, який буде здатний не лише підкреслити призначення кімнати, але й зробити її інтер'єр дійсно неповторним, індивідуальним.

Наприклад, дітей неодмінно порадують малюнки казкових героїв на дзеркальних дверях шафи-купе в дитячій кімнаті. У вітальні будуть доречними ніжні малюнки з орнаментів або квітів, екзотична тематика у східному або єгипетському стилі - все залежить від загального стилю вітальні і смаку господарів. Дзеркала у спальні пожвавлять і прикрасять малюнки з пейзажем або романтичною тематикою, в ванну можна підібрати щось на тему морської тематики, а в робочий кабінет - щось нейтральне.

Що можна намалювати на дзеркалі

Сучасні технології дозволяють наносити матовий малюнок на прозорі дзеркала або прозорий малюнок на матове дзеркало. Причому візерунок можна наносити як на лицьовий, так і на зворотний бік дзеркала, або ж на обидві його боки. Така технологія виконання малюнка дозволяє надати йому тривимірного вигляду, і він буде більш глибоким і насиченим.

Що саме можна зобразити на дзеркалі? Як правило - геометричні фігури або оригінальний орнамент з рослинними елементами. Дизайнер підбирає малюнок, який найбільш гармонійно впишеться в інтер'єр приміщення. В офісних приміщеннях дзеркала з малюнком в корпусних меблях можна використовувати як елемент корпоративного стилю - наприклад, можна нанести на дзеркало логотип чи назву компанії.

Якщо більшу частину поверхні дзеркала зробити матовою, а на неторкані ділянки нанести невеликі малюнки, то можна добитися незвичайного ефекту. А золоті, срібні, бронзові відтінки дзеркал, на які наносяться малюнки, завжди виглядають виграшно і облагороджують будь-який інтер'єр.

Якщо ви хочете зробити приємний сюрприз коханій, можна замовити малюнок на дзеркалі у вигляді пам'ятних для неї слів. Це може бути як невеличкий вітальний текст, так і освідчення в коханні або навіть її ім'я. Такий подарунок порадує будь-яку жінку.

Грамотне використання дзеркал допомагає створити в будинку неповторний стиль і дизайн інтер'єру, роблячи при цьому кожну кімнату ще більш затишною, просторою та світлою. А дзеркала з малюнком здатні внести додатковий шарм в будь-яке приміщення. Варіанти малюнків на дзеркалі можуть бути різними - все обмежується лише вашою фантазією.