Погодьтеся, дзеркало є надзвичайно важливим атрибутом будь-якої квартири, причому не лише з практичної, але й з декоративної точки зору. Проте, будь-яке дзеркало - дзеркало срібло, дзеркало бронза, дзеркало з малюнком або звичайне дзеркало, є досить тонким та ніжним елементом інтер'єру, за ним необхідний особливий догляд, який дозволить не лише утримувати дзеркало в чистоті, але й здатний зберегти його первісний блиск на тривалий період.

Якщо ви вирішили купити дзеркало, для початку варто гарненько подумати, де ви плануєте його розмістити. Наприклад, дзеркало не можна вішати так, щоб на нього потрапляли прямі сонячні промені. В протилежному випадку дзеркало може дуже швидко потьмяніти і потріскатися. Крім того, на ньому можуть з'явитися різні плями, які також значно погіршать зовнішній вигляд дзеркала з малюнком.

Якщо ваше дзеркало - алюмінієве, його не слід вішати в приміщенні з високою вологістю, так як в цьому випадку дзеркальна поверхня може потріскатися та обсипатися. Проте, дзеркало дуже важко переносить також сухе повітря, тому в опалювальний період необхідно протирати його вологою ганчірочкою, і воно буде радувати вас своїм блиском протягом багатьох років. Також не слід встановлювати дзеркало з малюнком або дзеркало бронза впритул до стіни, так як у цьому випадку буде порушена природна циркуляція повітря, яка необхідна для дзеркальної поверхні.

Якщо дзеркало забруднилося, і на ньому з'явилися плями, значить необхідно його вимити. Як помити дзеркало? Зробити це можна як за допомогою спеціальних засобів для миття дзеркальних поверхонь, так і за допомогою перевірених народних методів.

Найпростіший спосіб вимити дзеркало - це протерти його ватним тампоном, попередньо змоченим у спирті, а потім витерти його насухо м'яким (але в жодному разі не газетним) папером. У випадку, якщо дзеркало бронза або дзеркало срібло занадто сильно забруднилося, то вимити його можна із застосуванням засобу, який складається з двох склянок гарячої води, 50 грам крейди і 50 грам оцту. Перед миттям всі компоненти необхідно ретельно перемішати і дати їм трохи настоятися. Після цього можна даним розчином протерти дзеркало, а потім витерти залишки за допомогою будь-якої м'якої тканини.

Звертаємо увагу, що під час миття дзеркала цією сумішшю необхідно стежити, щоб розчин не потрапив на раму або на зворотну сторону дзеркала, бо в протилежному випадку воно може почати псуватися.

Ще одним народним способом догляду за дзеркалом є використання міцного розчину оцту (одна столова ложка оцту на склянку води) для видалення плям. Якщо на дзеркалі залишилися плями від мух, їх можна легко видалити, протерши дзеркало розрізаною цибулиною, після цього - ганчіркою, змоченою в підсиненій синькою воді, а вже потім натерти до блиску м'якою сухою тканиною. Для поліпшення зовнішнього вигляду дзеркала з малюнком або без нього, достатньо час від часу протирати його ганчіркою, змоченою в молоці. Використання лише цієї простої процедури дозволяє добитися того, що дзеркало починає блищати і начебто сяяти зсередини.

Тепер розглянемо особливості та нюанси по догляду за дзеркалами, які розміщені в різних приміщеннях.

Почнемо з ванної - приміщення, де завжди панує підвищена вологість. Волога та пара негативно впливають на дзеркало, тому догляд за дзеркалом у ванній має бути більш ретельним і регулярним. Дзеркало у ванній кімнаті необхідно щодня протирати, інакше воно може потьмяніти (це і є головною особливістю догляду за дзеркалом у ванній, так як інші процедури є аналогічними наведеним вище). Крім того, кожен раз після користування ванною, якщо дзеркало запітніло або покрилося вологою, його слід витирати насухо.

Основним джерелом забруднень дзеркала, розташованого в передпокої, є бруд та пил, що потрапляє в будинок або квартиру з вулиці. Для того, щоб утримувати дзеркало в ідеальному стані, не потрібно особливого догляду. Так, досить лише час від часу протирати його м'якою ганчіркою з використанням спеціальних засобів. Для початку слід видалити весь пил з поверхні дзеркала з малюнком за допомогою м'якої сухої ганчірочки (особливу увагу при цьому зверніть на краї дзеркала, так як саме там осідає максимальна кількість пилу). Після цього необхідно розпорошити засіб для миття дзеркальних поверхонь і протерти м'якою серветкою. Заключним етапом миття дзеркала є полірування його поверхні чистою м'якою ганчіркою.

На закінчення відзначимо, що в якості засобів для миття дзеркала відмінно підходять різні рідини для миття скляних поверхонь, автомобільних вікон та інші аналогічні засоби. Ще однією маленькою хитрістю є те, що для ефективного збирання рідини з поверхні дзеркала можна використовувати старі двірники від автомобіля.

Бажаємо вам купити дзеркало - гарне та якісне, і нехай воно служить вам довго і вірно!