Несподівана випадковість: дослідники отримали надтонке скло

Несподівана випадковість: дослідники отримали надтонке скло

Майже двовимірне, найтонше в світі скло отримала абсолютно випадково група вчених із США, Європи та Індії. Фізикам вдалося вперше сховати тривимірний фізичний об'єкт, зробивши його невидимим під будь-яким кутом зору. Як вважають автори роботи, новий матеріал може бути використаний в якості напівпровідника у графенових транзисторах.

Фізики синтезували новий "наноматеріал" абсолютно ненавмисно, в процесі роботи по створенню графена - двовимірного матеріалу, що складається з одиничного шару атомів вуглецю. Його використання, як вважається, може призвести до революції в мікроелектроніці.

Вчені збиралися отримати графен, використовуючи для цього кварцову пластину з напиленим на неї мідним покриттям. Випадкове потрапляння повітря в герметичне середовище, де планувалося отримати нову речовину, викликало ряд хімічних реакцій, в результаті чого утворилося найтонше скло товщиною приблизно в три атоми.

Завдяки мінімальній товщині, скло існує фактично як площина - у двох вимірах. Проте, за словами дослідників, зображення, отримане за допомогою електронного мікроскопа, нагадує малюнки американського вченого-теоретика Фредеріка Заккарайзена, який намагався візуально представити атомарну структуру скла ще в 1932 році.

 
Написати нам
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 

Пошук по сайту

Шукати
 

Питання і відповіді

Де кольорове дзеркало купити недорого?

11 червня 2020 в 10:37 відповідей: 1

Завдяки багатій палітрі та різноманітним стилям кольорові дзеркала стають дуже популярними в сучасному інтер'єрі. Вам потрібне кольорове дзеркало, яке…

 
 

Дзеркало вологостійке – де придбати?

07 грудня 2018 в 17:14 відповідей: 1

Наша компанія "ЛЕАЛ-ГЛАСС" пропонує вам придбати дзеркало вологостійке за доступною ціною. Ми єдиний в Україні виробник різних дзеркал, фарбованого, армованого…

 
 

Де купити скло візерункове в Україні?

02 серпня 2017 в 14:02 відповідей: 1

Хочете доповнити свою оселю чимось особливим? Пропонуємо вам купити скло візерункове «Шале» від компанії ТОВ "ЛЕАЛ-ГЛАСС". Візерункове скло знайшло сво…

 
 
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create